اشتراک در فیسبوکاشتراک در توییتراشتراک در لینکدیناشتراک در گوگل پلاسعضویت در کانال تلگرامنسخه متنی


14:151395/10/14
همدلی مجلس و دولت در مواجهه با بدعهدی ترکمنستان
دیدار وزیر نفت با مجمع نمایندگان استان مازندران و گلستان

مهندس بیژن زنگنه، وزیر نفت امروز با مجمع نمایندگان استان مازندران و گلستان در مجلس شورای اسلامی دیدار کرد, در این نشست که پیش از ظهر امروز (سه شنبه، ١٤دی‌ماه) در ساختمان مرکزی وزارت نفت برگزار شد، نمایندگان استان مازندران و گلستان از ایستادگی شرکت ملی گاز ایران در مقابل زیاده خواهی طرف ترکمنستانی حمایت کردند و خواستار استفاده بهینه مردم کشورمان در مصرف منابع انرژی به خصوص گاز شدند.


به گزارش خبرنگار شانا، در این نشست که پیش از ظهر امروز (سه شنبه، ١٤دی‌ماه) در ساختمان مرکزی وزارت نفت برگزار شد، نمایندگان استان مازندران و گلستان از ایستادگی شرکت ملی گاز ایران در مقابل زیاده خواهی طرف ترکمنستانی حمایت کردند و خواستار استفاده بهینه مردم کشورمان در مصرف منابع انرژی به خصوص گاز شدند.

شرکت ترکمن گاز از صبح یکشنبه (١٢ دی‌ماه) در اقدامی غیرمنطقی و مغایر با چارچوب قراردادی و برخلاف توافق اقدام به قطع گاز ایران کرد.

بر اساس قراردادی که از بیست سال پیش میان شرکت ملی گاز ایران و شرکت ترکمن گاز منعقد شده است بخشی از گاز مصرفی مناطق شمالی با واردات از این کشور تأمین می شود.

اما در طول این مدت هر از گاهی رفتارهایی مغایر با اصول قرارداد از شرکت ترکمنی سر زده است که مهمترین آن قطع جریان گاز در اوج سرمای سال ٨٦ بود که متأسفانه منجر به پذیرش خواست نامعقول شرکت ترکمن گاز و افزایش ٩ برابری قیمت گاز شد.

حجم کل گاز دریافتی از ترکمنستان در حدود ٢ درصد از کل گاز تولیدی کشور است.


منبع: شانا

کلمات کليدي
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو
نسخه قابل چاپخانه | بازگشت |
Guest (niocguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما